Doktor Nəsirova Səbahət 1995-ci ildə N.Nərimanov adına Azərbaycan Dövlət Tibb İnstitutunun pediatriya fakültəsinin məzunu olmuşdur. İnstitutu bitirdikdən sonra 1995-1997 illərdə Azərbaycan Tibb Universitetinin II uşaq xəstəlikləri kafedrasında klinik ordinatura kecmişdir. 1997-2008-cü illərdə ATU -nun II uşaq xəstəlikləri kafedrasında baş laborant vəzifəsində işləmişdir. 2008-ci ildən isə bu günə qədər həmin kafedrada assistent vəzifəsində calışır. Bu müddətdə S.Nəsirova kafedranın tədris, tədris-metodik, elmi-tədqiqat, səhiyyə orqanlarına kömək etmiş və TEC-in işində aktiv fəaliyyət göstərmişdir. Eyni zamanda dərs vəsaitlərin həmmüəllifidir, 50-dən çox elmi işi (məqalə və tezis) yerli və xarici elmi jurnallarda və konfrans materiallarında dərc olunmuş, bir neçə beynəlxalq yerli və xarici konfrans Müxtəlif elmi-tibbi məcmuələrdə nəşr olunan məqalələrin müəllifidir. Doktor S.Nəsirova işlədiyi müddətdə özünü əməksever, təşəbbüskar, təşkilatcı və intizamlı müəllim kimi tanıtmışdır.